Latizolil

0
+0 -0

Gamintojas: Aeropharm GmbH
Veiklioji medžiaga: Latanoprostas
Stiprumas: 50µg/ml
Grupė: Jutimo organams, Receptiniai, Kompensuojamieji

Veiklioji Latizolil medžiaga latanoprostas priklauso vaistų, vadinamų prostaglandinais, grupei. Jis mažina spaudimą Jūsų akyse, didindamas natūralų akių skysčio nuotėkį iš akies vidaus į kraują.

Latizolil yra vartojamas:

  • tam tikro tipo glaukomai, vadinamajai atviro kampo glaukomai, gydyti;
  • sutrikimui, žinomam kaip akių hipertenzija, gydyti.

Abu minėti sutrikimai yra susiję su padidėjusiu spaudimu Jūsų akyse ir ilgainiui gali pakenkti Jūsų regėjimą.

Be to, Latizolil vartojamas visose vaikų ir kūdikių amžiaus grupėse padidėjusiam akispūdžiui ir glaukomai gydyti.

Latizolil. Vartojimas

Latizolil visada vartokite tiksliai, kaip nurodė Jūsų gydytojas ar gydytojas, kuris gydo Jūsų vaiką, Jeigu abejojate, kreipkitės į savo gydytoją ar gydytoją, kuris gydo Jūsų vaiką, arba vaistininką.

Dozavimas

Įprasta dozė suaugusiems žmonėms (įskaitant senyvus pacientus) ir vaikams yra vienas lašas į pažeistą akį (pažeistas akis) kartą per parą.

Geriausia vaistą lašinti vakarais. Latizolil vartoti negalima daugiau kaip vieną kartą per parą, kadangi dėl dažnesnio vartojimo gali sumažėti gydymo veiksmingumas.

Nekeiskite vaistinio preparato dozės, nepasikonsultavę su savo gydytoju ar gydytoju, kuris gydo Jūsų vaiką.

Kontaktinius lęšių nešiotojai

Jeigu Jūs arba Jūsų vaikas nešiojate kontaktinius lęšius, juos reikia išimti prieš Latizolil vartojimą. Pavartojus Latizolil, vėl įsidėti kontaktinius lęšius į akis galima ne anksčiau kaip po 15 minučių.

Vartojimo instrukcija

Vartojant Latizolil akių lašus tikslai laikykitės toliau pateiktos instrukcijos. Prieš lašinant lašų į savo akis rekomenduojama nusiplauti rankas.

Neleiskite talpyklės antgaliui liesti akies ar aplink ją esančių plotų. Jis gali būti užkrėstas bakterijomis, galinčiomis sukelti akių infekcinę ligą, kuri gali labai pakenkti akims, dėl to galima net apakti. Kad išvengti galimo talpyklės užkrėtimo, jos antgalį reikia saugoti nuo kontakto su bet kokiu paviršiumi.

1. Jūs turite nevartoti akių lašų, jeigu yra sugadintas ant nepradėto buteliuko kaklelio esantis pirmojo atidarymo kontrolės ženklas.

2. Pradedant vartoti atsukite buteliuko dangtelį jį sukant tol, kol nutrūks pirmojo atidarymo kontrolės ženklas.

Atloškite galvą atgal ir patraukite apatinį voką šiek tiek žemyn taip, kad tarp voko ir akies susiformuotų kišenė (1 paveikslas)

4. Apverskite talpyklę ir ją švelniai spauskite, kaip parodyta (žr. 2 ir 3 paveikslą), kol vienas lašas, kaip nurodyta gydytojo, įlašės į Jūsų akį. Talpyklės antgaliu neprisilieskite prie savo akies ar voko.

5. Pirštu prispauskite vidinį pažeistos akies kampą prie nosies. Užsimerkite ir laikykite prispaudę apie 1 minutę.

6. Pakartokite 3 ir 4 veiksmus su kita akimi, jeigu taip daryti nurodė Jūsų gydytojas.

6. Pavartojus buteliuką nedelsiant vėl uždarykite tvirtai užsukant dangtelį.

8. Lašintuvo antgalis skirtas tiksliam lašų dozavimui, todėl jo angos didinti negalima.

Pavartojus per didelę Latizolil dozę

Yra svarbu laikytis Jūsų gydytojo ar gydytojo, kuris gydo Jūsų vaiką, paskirtos dozės.

Buteliuką spauskite atsargiai, kad į pažeistą akį patektų tik vienas lašas. Jeigu į akį įlašinsite per daug lašų, tai gali sukelti nedidelį akies dirginimą ir akys gali pradėti ašaroti bei parausti. Tai turėtų praeiti, bet jeigu nerimaujate, kreipkitės patarimo į savo gydytoją arba gydytoją, kuris gydo Jūsų vaiką.

Jeigu Latizolil atsitiktinai nurijote, turite kreiptis į savo gydytoją arba gydytoją, kuris gydo Jūsų vaiką.

Pamiršus pavartoti Latizolil

Praleidus dozę, ją reikia suvartoti kiek galima greičiau, tačiau jeigu yra beveik laikas vartoti kitą dozę, praleiskite nesuvartotą dozę ir toliau vaisto vartokite taip, kaip paskirta. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.

Nustojus vartoti Latizolil

Jeigu privalote ar pageidaujate nutraukti gydymą, nedelsiant kreipkitės į savo gydytoją arba gydytoją, kuris gydo Jūsų vaiką.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į savo gydytoją ar gydytoją, kuris gydo Jūsų vaiką, arba vaistininką.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *