MABRON RETARD (100mg)

0
+0 -0

Gamintojas: PREPARATO CHARAKTERISTIKŲ SANTRAUKA
Veiklioji medžiaga: Tramadolio hidrochloridas
Stiprumas: 100mg
Grupė: Nervų sistemai, Receptiniai

Veiklioji MABRON RETARD medžiaga tramadolis yra skausmo malšinantis vaistas, priklausantis centrinę nervų sistemą veikiančių opioidinių vaistinių preparatų grupei. Jis mažina skausmą, kadangi veikia specifines nervines ląsteles galvos ir nugaros smegenyse.

MABRON RETARD vartojamas vidutinio sunkumo ir sunkiam skausmui malšinti.

MABRON RETARD (100mg). Vartojimas

Visada vartokite šį vaistą tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.



Dozavimas turi būti priderintas prie jūsų skausmo stiprumo ir Jūsų individualaus jautrumo skausmui. Paprastai turi būti vartojama mažiausia skausmą malšinanti dozė.

Jeigu Jūsų gydytojo nenurodyta kitaip, rekomenduojama dozė yra :



Suaugusieji ir 12 metų amžiaus ar vyresni paaugliai

Viena MABRON RETARD 100 mg tabletė du kartus per parą (atitinka 200 mg tramadolio hidrochlorido paros dozę), geriau iš ryto ir vakare.

Viena MABRON RETARD 150 mg tabletė du kartus per parą (atitinka 300 mg tramadolio hidrochlorido paros dozę), geriau iš ryto ir vakare.

Viena MABRON RETARD 200 mg tabletė du kartus per parą (atitinka 400 mg tramadolio hidrochlorido paros dozę), geriau iš ryto ir vakare.

Jūsų gydytojas gali paskirti kitokį, labiau tinkamo stiprumo, MABRON RETARD dozavimą, jeigu reikalinga.

Nevartokite daugiau kaip 400 mg tramadolio hidrochlorido per parą, išskyrus jeigu Jūsų gydytojas nurodė tai daryti.



Vartojimas vaikams

MABRON RETARD yra netinkamas jaunesniems kaip 12 metų amžiaus vaikams.



Senyvi pacientai

Tramadolio šalinimas iš senyvų pacientų (vyresnių nei 75 metų) organizmo gali būti uždelstas. Jeigu tai tinka Jums, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.



Sunki kepenų ar inkstų liga (nepakankamumas), dializuojami pacientai

Ligoniai, kuriems yra sunkus inkstų ir/ar kepenų nepakankamumas, MABRON RETARD turi nevartoti. Jeigu Jūsų atveju nepakankamumas yra lengvas ar vidutinio sunkumo, Jūsų gydytojas gali rekomenduoti pailginti dozavimo intervalą.



Kaip ir kada turite vartoti MABRON RETARD?

MABRON RETARD tabletės yra skirtos vartoti per burną.

Visada nurykite MABRON RETARD tabletes sveikas (nepadalytas ir nekramtytas), užgeriant pakankamu kiekiu skysčio, geriau iš ryto ir vakare. Jūs galite tabletes išgerti nevalgius ar valgio metu.



Kiek laiko Jūs turite vartoti MABRON RETARD?

Jūs turite nevartoti MABRON RETARD ilgiau, negu būtina. Jeigu Jūs turite būti gydomas ilgesnį laiką, Jūsų gydytojas reguliariai trumpais intervalais tikrins (jeigu reikia, darant gydymo pertraukas), ar Jūs turite tęsti gydymą MABRON RETARD tabletėmis ir kokia doze.



Jeigu manote, kad MABRON RETARD poveikis yra per stiprus ar per silpnas, pasikalbėkite su savo gydytoju ar vaistininku.



Ką daryti pavartojus per didelę MABRON RETARD dozę?

Jeigu per klaidą išgėrėte papildomą dozę, tai paprastai neigiamo poveikio nesukelia. Jūs turite išgerti kitą savo dozę taip, kaip paskirta.

Po labai didelės dozės suvartojimo gali labai susiaurėti vyzdžiai, atsirasti, vėmimas, nukristi kraujo spaudimas, pasireikšti dažnas širdies plakimas, kolapsas, sąmonės sutrikimas iki komos (gilus sąmonės sutrikimas), epilepsijos priepuoliai ir apsunkintas kvėpavimas iki visiško jo sustojimo. Tokiais atvejais turi būti nedelsiant iškviestas gydytojas!



Pamiršus pavartoti MABRON RETARD

Jeigu pamiršote išgerti tablečių, skausmas tikriausiai pasikartos. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą tabletę, tiesiog tęskite tablečių vartojimą kaip anksčiau.



Nustojus vartoti MABRON RETARD

Jeigu pertraukėte arba per anksti nutraukėte MABRON RETARD vartojimą, skausmas tikriausiai pasikartos. Jeigu norite nutraukti gydymą dėl pasireiškusio nemalonaus poveikio, pasakykite gydytojui.

Paprastai baigus gydymą MABRON RETARD, nutraukimo simptomų nebūna. Visgi žmonės, vartoję MABRON RETARD ir staigiai nutraukę tablečių vartojimą, retais atvejais gali pasijausti blogai. Jie gali būti susijaudinę, jausti nerimą, nervingumą ar drebulį. Gali pasireikšti sumišimas per didelis aktyvumas, miego sutrikimai ir skrandžio bei žarnyno sutrikimai. Labai maža dalis pacientų gali patirti panikos priepuolių, haliucinacijų, kliedesių, paranoją ar tapatumo netekimą. Jiems gali pasireikšti neįprastų pojūčių, pavyzdžiui, niežulys, dilgčiojimas ir nutirpimas bei spengimas ausyse (tinnitus). Labai retai pastebėta kitų neįprastų CNS simptomų, t. y. sumišimas, kliedesiai, savo asmenybės suvokimo pokytis (depersonalizacija), realybės suvokimo pokytis (derealizacija) ir persekiojimo kliedesys (paranoja). Jeigu atsiranda tokių sutrikimų, nutraukite MABRON RETARD vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.



Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *