Pasakykite gydytojui, jeigu:
esate vyresnis nei 60 metų;
sergate lėtine liga (pvz., kvėpavimo sistemos, inkstų, kepenų ar širdies ir kraujagyslių liga) arba esate nusilpęs;
sergate sunkiąja miastenija (tai sunki nervų ir raumenų liga, sukelianti raumenų silpnumą);
anksčiau piktnaudžiavote alkoholiu, vaistais ar narkotikais;
vartojate bet kokių kitų vaistų, įskaitant tuos, kurių nepaskyrė gydytojas (žr. skyrelį „Kitų vaistų vartojimas“);
esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia.
Ilgalaikis gydymas
Jeigu esate ilgą laiką gydomas Mizormic, gali atsirasti tolerancija vaistui (Mizormic taps mažiau veiksmingas) arba galite tapti nuo jo priklausomas.
Po ilgai trukusio gydymo midazolamu (pvz., intensyvios pagalbos skyriuje) gali pasireikšti šie nutraukimo (abstinencijos) požymiai: galvos skausmas, raumenų skausmas, nerimas, įtampa, nerimastingumas, sumišimas, irzlumas, nemiga, nuotaikų kaita, haliucinacijos ir traukuliai. Siekdamas išvengti tokių reiškinių, gydytojas Mizormic dozę Jums mažins palaipsniui.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui.
Tai labai svarbu, kadangi tuo pat metu vartojant kelis vaistus, jų veikimas gali sustiprėti arba susilpnėti.
Sustiprinti Mizormic poveikį gali šie vaistai:
raminamieji arba migdomieji vaistai;
vaistai depresijai gydyti;
narkotiniai skausmą malšinantys vaistai;
nejautrą sukeliantys vaistai;
vaistai alergijai gydyti (antihistamininiai vaistai);
vaistai grybelių sukeltoms infekcijoms gydyti (ketokonazolas, flukonazolas, itrakonazolas);
antibiotikai (eritromicinas, klaritromicinas);
kraujospūdį reguliuojantys vaistai (diltiazemas);
vaistai nuo ŽIV (sakvinaviras ir kiti vaistai, kurie slopina ŽIV fermentus);
vaistai, kurie mažina cholesterolio kiekį (atorvastatinas).
Susilpninti Mizormic poveikį gali šie vaistai:
vaistai, kuriais gydomos mikobakterijų sukeltos infekcijos, pvz., tuberkuliozė (rifampicinas);
jonažolė (augalinis vaistas depresijai gydyti).
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Prieš vartojant bet kokį vaistą būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Pasakykite gydytojui, jeigu esate nėščia arba manote, kad galite būti nėščia. Gydytojas nuspręs, ar šis vaistas Jums tinka.
Midazolamo gali patekti į pieną. Jeigu Jūs maitinate kūdikį krūtimi, pavartojus Mizormic 24 valandas negalėsite žindyti kūdikio.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Šis vaistas gali sukelti mieguistumą, užmaršumą arba sutrikdyti dėmesio koncentraciją ir judesių koordinaciją. Tai gali paveikti Jūsų gebėjimą atlikti sudėtingas užduotis, pvz., vairuoti ar valdyti mechanizmus. Pavartoję Mizormic negalėsite vairuoti ar valdyti mechanizmų tol, kol visiškai išnyks vaisto poveikis. Gydytojas pasakys, kada vėl galėsite imtis šios veiklos.
Po gydymo Mizormic, į namus Jus visada turi palydėti atsakingas suaugęs žmogus.
3. KAIP VARTOTI MIZORMIC
Mizormic Jums suleisti gali tik patyręs gydytojas. Ši procedūra gali būti atliekama tik gydymo įstaigoje, kuri pilnai aprūpinta įranga, reikalinga kvėpavimo funkcijai ir širdies bei kraujagyslių veiklai stebėti ir palaikyti bei kurioje dirba asmenys, apmokyti atpažinti ir gydyti galimus šalutinius poveikius.
Dozavimas ir vartojimo būdas
Gydytojas parinks Jums tinkamą dozę. Dozės dydis priklausys nuo planuojamo gydymo bei reikiamo raminamojo poveikio. Dozės dydžiui įtakos taip pat turės Jūsų svoris, amžius, bendra sveikatos būklė, atsakas į vaistą ir kiti vaistai, kurių reikės vartoti kartu su Mizormic.
Jeigu Jums skiriami stiprūs skausmą malšinantys vaistai, jų turėsite pavartoti pirmiau, o po to Jums suleis specialiai parinktą Mizormic dozę.
Mizormic suleidžiamas iš lėto, švirkščiant arba lašinant į veną, leidžiant į raumenis. Jo taip pat galima vartoti per tiesiąją žarną.
Pavartojus per didelę Mizormic dozę
Vaistą Jums suleis gydytojas. Jeigu Jums per klaidą suleistų per didelę dozę, galite pajusti mieguistumą, gali sutrikti valingų judesių kontrolė, sutrikti kalba, atsirasti nevalingi akių judesiai, išnykti refleksai, sustoti kvėpavimas, sumažėti kraujospūdis, pasireikšti širdies ir kraujagyslių sistemos slopinimas, ištikti koma. Perdozavimo atveju gali prireikti stebėti Jūsų gyvybines funkcijas, taikyti simptominį gydymą sutrikusių kraujotakos ir kvėpavimo funkcijų atstatymui, gali būti skiriamas benzodiazepinų antagonistas (vaistas, mažinantis midazolamo poveikį).
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
Mizormic, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Šiame skyriuje išvardyti šalutiniai poveikiai, kurie pasireiškė midazolamą vartojusiems pacientams.
Imuninės sistemos sutrikimai
Bendrosios alerginės reakcijos (odos reakcijos, širdies ir kraujo sistemos reakcijos, švokštimas), anafilaksinis šokas (gyvybei pavojinga alerginė reakcija).
Psichikos sutrikimai
Sumišimas, euforija (nenatūraliai pakili nuotaika), haliucinacijos.
Pasireiškė paradoksinės reakcijos, pvz., neįprastas aktyvumas (nevalingas betikslių judesių kartojimas), raumenų spazmai ir drebulys, nerimastingumas, priešiškumas, įniršis, agresija ir prievarta. Tokie sutrikimai dažniau pasireiškė pacientams, kurie vartojo dideles vaisto dozes arba kuriems vaisto buvo suleista pernelyg greitai, taip pat vaikams ir senyviems pacientams.
Priklausomybė
Pacientai, vartojantys midazolamo net ir terapinėmis dozėmis, gali tapti nuo jo priklausomi. Pavartojus midazolamo ilgą laiką, vaisto dozė mažinama palaipsniui, siekiant išvengti abstinencijos simptomų, įskaitant traukulius (žr. 2 skyrių „Kas žinotina prieš vartojant Mizormic – Ilgalaikis gydymas“).
Nervų sistemos sutrikimai
Mieguistumas ir užsitęsęs raminamasis poveikis, sumažėjęs budrumas, snaudulys, galvos skausmas, svaigulys, sutrikusi judesių koordinacija. Buvo pranešimų apie laikiną atminties praradimą, kurio trukmė priklausė nuo gautos Mizormic dozės. Atminties sutrikimą galite jausti ir po gydymo, o pavieniais atvejais atminties praradimas gali tęstis ilgiau.
Naujagimiams ir neišnešiotiems kūdikiams gali pasireikšti traukuliai.
Širdies sutrikimai
Buvo pranešimų apie sunkius sutrikimus, tarp jų buvo širdies priepuolis (širdies sustojimas), mažas kraujospūdis, sulėtėjęs širdies ritmas, kraujagyslių išsiplėtimas, kuris gali pasireikšti išraudimu, alpuliu ar galvos skausmu.
Kvėpavimo sutrikimai
Buvo pranešimų apie sunkius kvėpavimo sutrikimus, tarp jų buvo kvėpavimo sustojimas, dusulys, ūminis kvėpavimo takų nepraeinamumas (gerklų spazmas), žagsėjimas.
Gyvybei pavojingas poveikis yra labiau tikėtinas vyresniems nei 60 metų žmonėms ir ligoniams, sergantiems kvėpavimo ar širdies ligomis, ypač jei midazolamo jiems švirkščiama pernelyg greitai arba skiriama didelė dozė.
Virškinamojo trakto sutrikimai
Pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas, burnos džiūvimas.
Odos sutrikimai
Bėrimas, alerginės reakcijos, niežulys.
Bendrieji sutrikimai ir dūrio vietos pažeidimai
Nuovargis, paraudimas, odos patinimas, kraujo krešuliai ir skausmas dūrio vietoje, venų uždegimas ir trombozė (venų užkimšimas kraujo krešuliu).
Senyviems pacientams, kurie gydomi benzodiazepinais (šiai vaistų grupei priklauso ir Mizormic), gali padidėti kritimų ir lūžių pavojus.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui.