Norbactin, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Jeigu pasireikštų bet kuris iš žemiau išvardintų sunkių šalutinių poveikių, nedelsiant praneškite savo gydytojui, kadangi jums gali reikėti skubios medicininės pagalbos.
Alerginė reakcija – ji gali pasireikšti veido, lūpų, liežuvio ir gerklės patinimu. Dėl to jums gali tapti sunku kvėpuoti arba ryti.
Odos bėrimas, su niežuliu ir guzeliais po oda (dilgėlinė).
Gali pasireikšti ir kitoks šalutinis poveikis.
Širdies veiklos sutrikimaiDažnis nežinomas: nenormaliai greitas širdies ritmas, gyvybei pavojinga neritmiška širdies veikla, pakitęs širdies ritmas (vadinamasis QT intervalo prailgėjimas, matomas EKG, registruojant elektrinę širdies veiklą).
Kraujagyslių sutrikimai; dėl kraujagyslių uždegimo (vaskulito) pakitęs kraujo pritekėjimas į tam tikras jūsų kūno vietas, tokias kaip oda, galva ar kojos.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai: sunki odos reakcija, dėl kurios susidaro pūslės ir kurios metu kraujuojama ( ši odos reakcija vadinama Stevenso – Džonsono sindromu); dermatitas; padidėjęs odos jautrumas saulės šviesai.
Nervų sistemos sutrikimai: galvos skausmas; galvos svaigimas; tariamasis jutimas, pvz. adatų badymo; jautrumo sumažėjimas; dalinis jutimų išnykimas; traukuliai; drebulys (tremoras); sumišimas; liga, vadinama Gullain – Barre sindromu. Sergant šia liga jūs jausitės nusilpęs, jums gali tapti sunku kvėpuoti.
Akių sutrikimai, ausų ir labirintų sutrikimai: spengimas ausyse; klausos sutrikimas; padidėjęs ašarojimas; regėjimo lauko pokytis.
Infekcijos: balkšvagrybių sukeltas makšties uždegimas.
Virškinimo trakto sutrikimai: skonio pokyčiai; pykinimas, pilvo diegliai, nevirškinimo pojūtis; viduriavimas; apetito praradimas; stiprus skausmas žarnyne, aukšta temperatūra, viduriavimas (gali būti su kraujo priemaiša),vėmimas geltona odos spalva (šias būkles sukelia storosios žarnos, kepenų ar kasos uždegimas).
Kraujo sutrikimai: sumažėjęs baltųjų kraujo kūnelių kiekis, dėl ko gali padažnėti infekcijos; karščiavimas; sunkus šaltkrėtis; burnos ar gerklės skausmas; padidėjęs baltųjų kraujo kūnelių kiekis;
- užsitęsęs kraujavimas įsipjovus arba labai lengvai besirandančios mėlynės; kraujo tyrimų, atspindinčių kepenų pažeidimą, pokyčiai; pabalimas ir nuovargio jausmas. Tai gali būti dėl mažakraujystės, ypač pacientams sergantiems taip vadinamu „gliukozės-6-fosfat dehidrogenazės trūkumu. Ši būklė vystosi dėl raudonųjų kraujo kūnelių netekimo.
Skeleto, raumenų ir jungiamojo audinio sutrikimai: ligos, vadinamos „sunkiaja miastenija“ pablogėjimas (ši liga sukelia raumenų silpnumą); sausgyslių uždegimas, sausgyslių plyšimas;
- sąnarių patinimas, sukeliantis skausmą ir sustingimą; raumenų patinimas, sukeliantis skausmą; nevalingi raumenų susitraukinėjimai; skausmas ir patinimas apie sausgysles, dažnai apie jūsų kulkšnis. Tai dažniau pasitaiko senyviems žmonėms arba vartojantiems steroidinių vaistų, tokių kaip prednizolono, deksametazono ar hidrokortizono. Stenkitės pailsinti skaudamas vietas, kol jus apžiūrės gydytojas.
Inkstų ir šlapimo takų sutrikimai: sutrikusi arba išnykusi inkstų veikla; pakilusi kūno temperatūra arba skausmas apatinėje nugaros dalyje arba šone (tai gali būti dėl inkstų uždegimo); skausmingas šlapinimasis.
Psichikos sutrikimai: sutrikęs miegas; depresija; nervingumas (nerimas); nenustygimas (dirglumas);
- sutrikęs realybes suvokimas (psichozė); orientacijos sutrikimas; nebūtų dalykų matymas aliucinacijos); sumišimas.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininku