Šis vaistas, kaip ir kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Gydymo ORALAIR metu būsite veikiami medžiagų, kurios gali sukelti vartojimo vietos reakcijas ir (arba) simptomus, kurie gali pasireikšti visame organizme. Tuo metu galite tikėtis, kad pasireikš vartojimo vietos reakcijos (pvz., burnos niežėjimas ir gerklės sudirginimas). Šios reakcijos dažniausiai atsiranda gydymo pradžioje, jos yra laikinos ir dažniausiai sumažėja bėgant laikui.
Nustokite vartoti ORALAIR ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją, jei pasireiškia ar pastebėjote: Sunkius simptomus gerklėje ar alergijos simptomus, kurie apima visą kūną (t.y. greitai prasidedanti liga apimanti odą ir gleivinę, atsiranda kvėpavimo sunkumas, nepraeinantis pilvo skausmas ar simptomai, susiję su kraujospūdžio sumažėjimu).
Atnaujinti gydymą galima tik gydytojo nurodymu.
Kitas galimas šalutinis poveikis išvardintas žemiau
Labai dažni (pasireiškia daugiau nei 1 iš 10 žmonių):
- Gerklės dirginimas, burnos niežulys, galvos skausmas.
Dažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 10 žmonių):
- Astma, skrandžio skausmas, viduriavimas, vėmimas, rinitas (nosies užgulimas, sloga, čiaudulys, nosies niežulys, nemalonus pojūtis nosyje), akių uždegimas, akių niežėjimas, ašarojimas, ausų niežėjimas, lūpų patinimas ir niežėjimas, liežuvio patinimas, niežėjimas ar skausmas, burnos funkcijos sutrikimai (pvz., sausumas, dilgčiojimas, tirpimas, uždegimas, skausmas, pūslelės ar patinimas), gerklės ligos (pvz., sausumas, nemalonus pojūtis, skausmas, pūslelės ar patinimas), pasunkėjęs rijimas, užkimimas, kosulys, nemalonus pojūtis krūtinėje, rėmuo, skrandžio funkcijos sutrikimas, pykinimas, vėmimas, niežulys, dilgėlinė, pasunkėjęs kvėpavimas, sinusų užsikišimas, išsilaikanti odos būklė, kuriai būdingas sausumas, paraudimas ir niežėjimas, odos pažeidimas nuo kasymosi, burnos uždegimas, nosies ir gerklės uždegimas.
Nedažni (pasireiškia mažiau kaip 1 iš 100 žmonių):
- Sausos akys, akių paraudimas, akių patinimas, nemalonus pojūtis ausyse, ausų infekcija, dantenų, lūpų ar liežuvio uždegimas, liežuvio išopėjimas, gomurio patinimas, seilių liaukų padidėjimas, padidėjęs seilių kiekis, gerklės tirpimas, gerklės veržimas, svetimkūnio pojūtis gerklėje, alerginė reakcija su veido ir gerklės patinimu, raugėjimas, limfmazgių padidėjimas, bėrimas, spuogai, pūslelinė, į gripą panaši liga, pakitęs skonio pojūtis, mieguistumas, galvos svaigimas, depresija, padidėjęs jautrumas, čiaudulys, nuovargis, burnos išopėjimas.
Reti (pasireiškia mažiau negu 1 iš 1000 žmonių):
- Paraudimas, veido patinimas, padidėjęs eozinofilų kiekis kraujyje, nerimas.
Klinikinių tyrimų metu, suaugusiuosius gydant ORALAIR tris žolių žiedadulkių sezonus iš eilės, šalutiniai reiškiniai sumažėjo antraisiais ir trečiaisiais metais.
Šalutiniai poveikiai, kurie gali pasireikšti vaikams ir paaugliams
Toliau išvardytos nepageidaujamos reakcijos buvo dažnesnės ORALAIR vartojantiems vaikams ir paaugliams, nei suaugusiems: kosulys, nosies ir gerklės uždegimas, burnos edema (labai dažna), burnos alergijos sindromas, lūpų uždegimas, svetimkūnio pojūtis gerklėje, liežuvio uždegimas, nemalonus pojūtis ausyje (dažna).
Šios nepageidaujamos reakcijos buvo papildomai praneštos vaikams ir paaugliams: bronchitas, angina (dažna), krūtinės skausmas (nedažna).
Papildomas šalutinis poveikis pastebėtas po vartojimo suaugusiems, paaugliams ir vaikams (preparatui patekus į rinką, dažnis nežinomas):
- Astmos pasunkėjimas, sisteminė alerginė reakcija.
Pranešimas apie šalutinį poveikį
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai, užpildę interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą, paštu Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos, Žirmūnų g. 139A, LT 09120 Vilnius, tel: 8 800 73568, faksu 8 800 20131 arba el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.