Pasakykite savo gydytojui ar slaugytojui, jei sergate diabetu ir vartojate insulino ar gliukozės kiekį kraujyje mažinančių preparatų, kadangi OROFLOCINA 250 mg vartojimo laikotarpiu gali pasireikšti hipoglikeminė reakcija. Gydytojas nurodys atidžiai stebėti gliukozės kiekį kraujyje.
Tokio tipo vaistų būtina vartoti atsargiai, jeigu Jums yra įgimtas QT intervalo pailgėjimas (tai matoma EKG, t. y. užrašytoje elektrinėje širdies veikloje) arba toks sutrikimas yra Jūsų giminaičiams, yra druskų pusiausvyros sutrikimas kraujyje (ypač jei yra mažas kalio arba magnio kiekis kraujyje), širdis plaka labai retai (yra bradikardija), širdis yra silpna (yra širdies nepakankamumas), buvo ištikęs širdies priepuolis (miokardo infarktas), esate moteris ar senyvas žmogus arba vartojate kitokių vaistų, galinčių sukelti nenormalių EKG pokyčių (žr. poskyrį „Kitų vaistų vartojimas“).
Jei pasireiškia rankų, kojų ar veido silpnumas, dilgčiojimas ar tirpimas, nedelsdamas pasakykite savo gydytojui arba slaugytojui, kadangi gali reikėti nutraukti gydymą.
Vartojant levofloksacino, opiatų (narkotinių preparatų) tyrimas šlapime gali būti tariamai teigiamas. Jei Jums atliekami tyrimai, pasakykite savo gydytojui.
Žinoma, kad levofloksacinas gali sukelti poveikį kepenims, kuris gali progresuoti iki kepenų nepakankamumo (dažniausiai toks poveikis pasireiškia kitomis ligomis sergantiems pacientams). Jei be aiškios priežasties atsiranda tokių simptomų kaip apetito netekimas, odos ar akių baltymų pageltimas, šlapimo patamsėjimas, niežulys ir pilvo skausmas ar jautrumas, nedelsdamas kreipkitės į gydytoją.
Kitų vaistų vartojimas
Jeigu vartojate arba neseniai vartojote kitų vaistų, įskaitant įsigytus be recepto, pasakykite gydytojui arba slaugytojui. Ypač svarbu pasakyti, jei vartojate toliau išvardytų vaistų.
Fenbufeno ar panašių vaistų nuo reumatinio skausmo ar patinimo ar teofilino (vaisto nuo kvėpavimo sistemos ligų, pvz., astmos). Jei levofloksacino vartojama su šiais vaistais, gali didėti trukulių atsiradimo rizika.
Probenecido (vaisto nuo sąnarių uždegimo) ar cimetidino (vaisto nuo skrandžio opaligės ir rėmens), kadangi šie preparatai mažina inkstų gebėjimą šalinti levofloksaciną.
Ciklosporino (vaisto, naudojamo imuninės sistemos aktyvumui mažinti, pvz., po organo persodinimo), kadangi levofloksacinas gali ilginti šio vaisto poveikį.
Kraują skystinančių vaistų, pvz., varfarino.
Vaistų, kurie gali keisti Jūsų širdies ritmą: preparatų nuo širdies ritmo sutrikimo (pvz., kvinidino, hidrokvinidino, dizopiramido, amjodarono, sotalolio, dofetilido, ibutilido), triciklių antidepresantų, kai kurių antimikrobinių preparatų (priklausančių makrolidų grupei) bei kai kurių vaistų nuo psichozės.
Antacidinių preparatų (vaistų nuo rėmens ar skrandžio skausmo), kuriuose yra magnio ar aliuminio (taip pat žr. 3 skyrių “Kaip vartoti OROFLOCINA 250 mg“).
Sukralfato (skrandžio sienelę apsaugančio vaisto) (taip pat žr. 3 skyrių “Kaip vartoti OROFLOCINA 250 mg“).
Vaistų, kuriuose yra geležies druskų (jais gydoma mažakraujystė). (taip pat žr. 3 skyrių “Kaip vartoti OROFLOCINA 250 mg“).
OROFLOCINA 250 mg vartojimas su maistu ir gėrimais
OROFLOCINA 250 mg galima vartoti valgant arba tarp valgymų. Tabletę reikia užgerti vandeniu.
Nėštumas ir žindymo laikotarpis
Jei esate nėščia, manote, kad galėjote pastoti, arba žindote, OROFLOCINA 250 mg vartoti negalite, nes jis gali pakenkti kūdikiui.
Prieš vartojant bet kokį vaistą, būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku.
Vairavimas ir mechanizmų valdymas
Vaisto vartojimo metu gali pasireikšti galvos svaigimas, mieguistumas, regos sutrikimas (žr. skyrių „Galimas šalutinis poveikis“), todėl gali susilpnėti Jūsų gebėjimas susikaupti ir reaguoti. Jai manote, kad Jūsų gebėjimas susikaupti ir reaguoti susilpnėjo, nevairuokite automobilio, nevaldykite pavojingų mechanizmų ir neatlikite panašių veiksmų.
3. KAIP VARTOTI OROFLOCINA 250 MG
Tabletes visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
Gydytojas pasakys, kiek tablečių, kada ir kiek laiko reikia vartoti. Tai priklauso nuo infekcinės ligos pobūdžio ir sunkumo.
Daugumai pacientų per dieną reikia gerti 1 arba 2 tabletes. Dozę reikia suvartoti reguliariai (kas 12 arba 24 valandas).
Tabletę reikia praryti sveiką ar padalyti, užsigeriant stikline vandens. Tablečių negalima smulkinti ar kramtyti.
Tabletes galima vartoti valgant arba tarp valgymų.
Jei vartojate antacidinių preparatų, kurių sudėtyje yra magnio arba aliuminio (vaistų nuo rėmens arba skrandžio skausmo), sukralfato (vaisto, saugančio skrandžio gleivinę) arba vaistų, kurių sudėtyje yra geležies druskų (vaistų nuo anemijos), šių medikamentų negalite gerti tuo pat metu kaip ir levofloksacino. Šiuos vaistus reikia gerti iki OROFLOCINA 250 mg vartojimo likus mažiausiai 2 valandoms arba po OROFLOCINA 250 mg vartojimo praėjus mažiausiai 2 valandoms, kadangi kitu atveju gali silpnėti levofloksacino poveikis.
Suaugę žmonės, įskaitant senyvus pacientus
Sinusitas
Reikia kasdien kartą per parą gerti dvi OROFLOCINA 250 mg tabletes.
Krūtinės infekcinė liga pacientams, kurių kvėpavimas ilgą laiką yra sutrikęs (serga lėtiniu bronchitu)
Reikia kasdien kartą per parą gerti vieną arba dvi OROFLOCINA 250 mg tabletes.
Plaučių uždegimas
Reikia kasdien kartą arba du kartus per parą gerti dvi OROFLOCINA 250 mg tabletes.
Šlapimo takų, įskaitant inkstus ir šlapimo pūslę, infekcinė liga
Reikia kasdien kartą per parą gerti vieną OROFLOCINA 250 mg tabletę.
Odos ir poodžio, įskaitant raumenis, infekcinė liga
Reikia kasdien kartą arba du kartus per parą gerti vieną arba dvi OROFLOCINA 250 mg tabletes.
Prostatos infekcinė liga
Reikia kasdien gerti dvi OROFLOCINA 250 mg tabletes.
Pacientai, sergantys inkstų liga
Jei Jūsų inkstų funkcija yra nenormali, gydytojas, atsižvelgdamas inkstų funkcijos sutrikimo sunkumą, koreguos OROFLOCINA 250 mg dozę, kadangi Jums reikia vartoti mažesnę dozę, nei ligoniams, kurių inkstų funkcija normali.
Senyvi pacientai, kurių inkstų funkcija normali
Dozės koreguoti nereikia.
Pacientai, kurių kepenų funkcija sutrikusi
Dozės koreguoti nereikia.
Pavartojus per didelę OROFLOCINA 250 mg dozę
Jei išgėrėte didesnę nei įprasta dozę, iš karto kreipkitės į savo gydytoją ar artimiausią ligoninę. Galimi perdozavimo simptomai yra minčių susipainiojimas, galvos svaigimas, sąmonės netekimas, traukulių priepuoliai ir nenormalus širdies plakimas. Perdozavimo gydymas priklauso nuo simptomų. Skrandžio sienelei apsaugoti galima vartoti antacidinių preparatų. Levofloksacino iš organizmo pašalinti hemodialize neįmanoma. Specifinio priešnuodžio nėra.
Pamiršus pavartoti OROFLOCINA 250 mg
Užmiršę pavartoti vieną dozę, ją išgerkite tuoj pat, kai tik prisiminsite. Kitą dozę gerkite įprastu laiku. Negalima vartoti dvigubos dozės, norint kompensuoti praleistą dozę.
Nustojus vartoti OROFLOCINA 250 mg
Svarbu vaisto vartoti tiek laiko, kiek nurodė gydytojas. Net pasijutę geriau, nebaigto gydymo nenutraukite. Jei per anksti nutrauksite tablečių vartojimą, liga gali pasunkėti.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
4. GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS
OROFLOCINA 250 mg, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems.
Nedelsdamas pasakykite gydytoju arba slaugytojui,
Jei atsiranda bet kuris toliau išvardytas sunkios alerginės reakcijos simptomas.
Veido, lūpų, burnos ar gerklės patinimas, patinimas, galintis pasunkinti rijimą ar kvėpavimą.
Labai stiprus galvos svaigimas ir kolapsas.
Sunkus ar kartu su niežuliu pasireiškiantis odos išbėrimas, ypač jei odoje ir (arba) lūpų, akių, burnos, nosies ar lyties organų gleivinėje atsiranda pūslių
Tai yra sunkus šalutinis poveikis, gali prireikti skubios mediko pagalbos. Toks poveikis pasireiškia labai retai (mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000), tačiau kartais jis gali atsirasti jau po pirmosios OROFLOCINA 250 mg tabletės pavartojimo.
Kitoks galimas šalutinis poveikis
Dažnas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10)
Pykinimas, viduriavimas.
Kepenų fermentų kiekio kraujyje padidėjimas.
Nedažnas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 100)
Apetito netekimas.
Nevirškinimas, vėmimas, pilvo skausmas, pilvo pūtimas, vidurių užkietėjimas.
Niežulys ir išbėrimas.
Galvos skausmas, galvos svaigimas, apsnūdimas.
Miego sutrikimas, nervingumas.
Baltųjų kraujo ląstelių kiekio kraujyje padidėjimas ar sumažėjimas.
Nenormalūs kraujo tyrimų rodmenys, susiję su kepenų ar inkstų sutrikimu.
Bendrasis silpnumas.
Grybelių infekcija (ir kitokių atsparių bakterijų atsiradimas).
Retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 1 000)
Sunkus viduriavimas kruvinomis ir gleivėtomis išmatomis. Tokį poveikį gali sukelti žarnyno uždegimas (taip pat žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Dilgčiojimo pojūtis plaštakose ir pėdose, drebulys.
Traukuliai.
Nerimas, depresija, psichozinė reakcija, nenustygstamumas ir minčių susipainiojimas.
Dažnas, nereguliarus ar smarkus širdies plakimas.
Nenormalus kraujospūdis.
Sausgyslės skausmas ir uždegimas (taip pat žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Sąnarių skausmas ar raumenų skausmas.
Trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimas (didėja kraujosruvų atsiradimo ir kraujavimo rizika).
Neutrofilų (tam tikrų baltųjų kraujo ląstelių) kiekio kraujyje sumažėjimas.
Dusulys, švokštimas.
Ruplės (dilgėlinė).
Labai retas šalutinis poveikis (atsiranda mažiau kaip 1 žmogui iš 10 000)
Sunkus baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (agranulocitozė), sukeliantis tokius simptomus kaip pasikartojantis ar nuolatinis karščiavimas, gerklės skausmas ir ligos pojūtis.
Alpulys, kurį sukelia labai didelis cukraus kiekio kraujyje sumažėjimas (hipoglikemija). Tai ypač svarbu, jei sergate cukriniu diabetu.
Haliucinacijos, psichozinės reakcijos (gali atsirasti minčių apie savižudybę bei bandoma nusižudyti) (taip pat žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Silpnumas, rankų, kojų ir veido dilgčiojimas ar nutirpimas (taip pat žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Sutrikęs skonio pojūtis, uoslės sutrikimas.
Regos sutrikimai (matomas vaizdas neryškus arba dvigubas).
Klausos sutrikimai.
Alerginis plaučių uždegimas, galintis sukelti dusulį, kosulį ir karščiavimą.
Kepenų uždegimas (hepatitas).
Sausgyslės plyšimas (taip pat žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Raumenų silpnumas, galintis būti ypač svarbus sunkiąja miastenija (reta nervų sistemos liga) sergantiems ligoniams.
Ūminis inkstų nepakankamumas, kurį gali sukelti alerginė inkstų reakcija (intersticinis nefritas).
Nenormaliai didelė temperatūra.
Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis)
Sustiprėjęs prakaitavimas.
Visų rūšių baltųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas (pancitopenija).
Raudonųjų kraujo ląstelių kiekio sumažėjimas, sukeliantis odos blyškumą ar pageltimą ir galintis sukelti silpnumą bei dusulį (hemolizinė mažakraujystė).
Skambėjimas arba švilpimas ausyse.
Nenormaliai dažnas širdies plakimas, gyvybei pavojingas nereguliarus širdies plakimas, širdies ritmo sutrikimas (vadinamasis QT intervalo pailgėjimas, kuris matomas EKG, t. y. užrašytoje elektrinėje širdies veikloje).
Sunkus kepenų sutrikimas, kurios simptomai yra apetito netekimas, odos ir akių baltymų pageltimas (gelta), šlapimo patamsėjimas, niežulys ir pilvo skausmas ar jautrumas (taip pat žr. „Specialių atsargumo priemonių reikia“).
Sunkus raumenų maudimas, skausmas, jautrumas, silpnumas ar mėšlungis (rabdomiolizė).
Pirštų, krūtinės ar nugaros skausmas.
Padidėjęs jautrumas (alerginė reakcija).
Kitokios reakcijos, pastebėtos vartojant fluorokvinolonų ir todėl galinčios pasireikšti vartojant OROFLOCINA 250 mg
Judesių sutrikimai, įskaitant vaikščiojimo pasunkėjimą (ekstrapiramidiniai simptomai).
Alerginis smulkiųjų kraujagyslių uždegimas (padidėjusio jautrumo sukeltas vaskulitas).
Porfirijos priepuoliai porfirija (retu medžiagų apykaitos sutrikimu) sergantiems ligoniams.
Bet kokie tam tikrus mikroorganizmus naikinantys antibakteriniai preparatai gali sutrikdyti normalią mikroorganizmų (bakterijų ir grybelių) pusiausvyrą organizme, todėl gali padaugėti tam tikrų bakterijų ir grybelių ir gali tekti pradėti gydymą.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.