Grupė:
Imuninei sistemai, Nuo skausmo, Širdies ir kraujagyslių sistemos veiklai, Šlapimo ir lytinių organų sistemai, Virškinimo sistemai ir medžiagų apykaitai
Paprastasis krapas (lotyniškai Anethum graveolens) – tai salierinių šeimai priklausantis, visiems gerai žinomas, vienerius metus gyvuojantis, vaistinis ir prieskoninis, iki 120 centimetrų užaugantis žolinis augalas. Stiebas vertikalus, status, be plaukelių, žalsvai balkšvai dryžuotas ir išsišakojęs. Augalo lapai susiskaldę į plonas skilteles, žiedai geltoni ir susitelkę į skėčio pavidalo žiedynus. Krapo vaisius – pilkai rausvas, pailgas, iš šonų suplotas skeltavaisis. Augalas žydi vasarą, liepos–rugpjūčio mėnesiais, o vaisiai subręsta rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais.
Lietuvoje krapai savaime neauga, dažniausiai dirbtinai auginami soduose, daržuose. Retkarčiais gali būti aptinkami ir sulaukėję krapai. Šie augalai mėgsta priemolio arba priesmėlio dirvą.
Veikliosios paprastojo krapo medžiagos: įvairūs vitaminai (C, PP, P, B1, B2, beta karotenas), mineralinės medžiagos (kalis, kalcis, geležis, fosforas), eteriniai aliejai (iš dilapiolio, limoneno, karvono, felandreno), flavonoidai, riebalinis aliejus, ląsteliena, angliavandeniai, neazotinės ir azotinės medžiagos, mikroelementai (nikelis, manganas, varis, cinkas, stroncis, molibdenas).
Turtinga sudėtimi ir gydomosiomis savybėmis pasižymintis krapas yra plačiai naudojamas liaudies medicinoje. Jis tinkamas virškinimo sistemai stiprinti (skatina virškinimo procesus, gerina apetitą, slopina skausmingus spazmus, gydo viduriavimą, reguliuoja puvimo ir rūgimo procesus žarnyne). Taip pat krapas mažina arterinį kraujo spaudimą, plečia kraujagysles, stiprina širdį. Dėl savo veikliųjų medžiagų šis augalas skatina šlapimo išsiskyrimą ir tulžies sekreciją, slopina uždegimus, veikia antibakteriškai, stiprina imuninę sistemą.
Dideliais kiekiais krapų nerekomenduojama vartoti asmenims, turintiems žemą arterinį kraujo spaudimą.