Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.
Standacillin tirpalas švirkščiamas į veną arba raumenis arba infuzuojamas į veną.
Bendrieji dozavimo nurodymai
Dozavimas ir vartojimo būdas priklauso nuo amžiaus, svorio ir infekcijos sunkumo.
Paaugliams ir suaugusiems žmonėms paros dozė yra 2-6 g (mažiausiai 1g), vaikams(50-100 (mažiausiai 25) mg/kg kūno svorio, prieš laiką gimusiems kūdikiams ir naujagimiams - 25-50 mg/kg per parą.
Meningitas, sepsis bei kitokios sunkios infekcinės ligos
Paros dozė yra 300-400 mg/kg kūno svorio arba 8-16 g. Vaistas vartojamas trumpų infuzijų į veną būdu. Gydant meningitą paros dozės mažinti nereikia, kadangi ligai lengvėjant, ampicilino per kraujo ir smegenų barjerą prasiskverbia mažiau. Jeigu infekcinę ligą sukėlė labai antibiotikui jautrios bakterijos arba infekcija yra lokalizuota organuose, kuriuose atsiranda didelė vaisto koncentracija, galima gydyti mažesne doze. Paros dozę lygiomis dalimis reikia leisti per 2-4 kartus. Suaugusių žmonių negalima gydyti mažesne nei 1 g paros doze. Jeigu vartojant Standacillin injekcijų tirpalo infekcinė liga lengvėja, gydymą galima tęsti geriamaisiais aminopenicilinų preparatais.
Gydymo trukmė
Lyties ir šlapimo organų infekcines ligas reikia gydyti mažiausiai 4-10 parų, ( hemolizinio streptokoko sukeltas ligas(ne trumpiau kaip 10 parų, pneumoniją(10-14 parų, vidurių šiltinę(14 parų, endokarditą(4-6 savaites, kitokias infekcines ligas(dar 48 valandas po to, kai išnyksta ligos simptomai ar sunaikinami sukėlėjai, t. y. ne ilgiau kaip 7 paras po to, kai išnyksta karščiavimas ir pagerėja ligonio būklė.
Dozavimas ligoniams, kurių organizme vaisto eliminacija yra lėtesnė
Sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu sergantiems ligoniams, prieš laiką gimusiems kūdikiams ir naujagimiams Standacillin dozė ir vartojimo intervalai nustatomi atsižvelgiant į inkstų klirensą. Pacientams, sergantiems sunkiu inkstų funkcijos nepakankamumu, negalima vartoti daugiau negu po 1 g ampicilino kas 8 val. Jeigu kreatinino klirensas yra mažesnis negu 10 ml/min., vartojimo intervalus reikia pailginti iki 12-15 val.
Kreatinino klirensas
|
Liekamasis azotas
|
Kreatinino kiekis plazmoje
|
Ampicilino dozė
|
Didesnis nei 30 ml/min.
|
50 mg%
|
2 mg%
|
Įprastinė dozė
(2 - 4 g suaugusiems;
50-100 mg/kg vaikams)
|
30-20 ml/min.
|
50-80 mg%
|
2-4 mg%
|
Du trečdaliai įprastinės dozės
(1.6 - 2.6 g suaugusiems;
33 – 66 mg/kg vaikams
|
20 ml/min.
|
Daugiau nei
80 mg%
|
Daugiau nei
4 mg%
|
Pusė įprastinės dozės
(1 - 2 g suaugusiems;
25 – 50 mg/kg vaikams)
|
Standacillin būtina vartoti tiksliai taip, kaip gydytojo skirta. Nepasitarus su juo negalima nei dozės keisti, nei vartojimo nutraukti.
Vartojimo metodas
Standacillin tirpalas švirkščiamas į veną arba raumenis arba infuzuojamas į veną.
Standacillin tirpalą būtina ruošti prieš pat vartojimą. Galima leisti tik skaidrų tirpalą. Flakono turinį būtina visiškai ištirpinti. Į švirkštą reikia įsiurbti tik vienkartinę vaisto dozę.
Standacillin būtina vartoti tiksliai taip, kaip gydytojo skirta. Nepasitarus su juo negalima nei dozės keisti, nei vartojimo nutraukti.
Ką daryti pavartojus per didelę Standacillin dozę?
Pavartojus didesnę dozę negu reikia, būtina nedelsiant kreiptis į gydytoją arba vaistininką. Ampicilino intoksikacijos simptomai yra tokie pat kaip nepageidaujamo poveikio.
Specifinio priešnuodžio nėra.
Vaisto perdozavimus, jo vartojimą reikia nutraukti ir gydyti simptominėmis, prireikus(ir pagalbinėmis priemonėmis. Inkstų funkcijos nepakankamumu sergantiems ligoniams ampiciliną iš organizmo galima pašalinti hemodialize, bet ne pilvaplėvės dialize.
Pamiršus pavartoti Standacillin
Pamiršus preparato pavartoti, būtina jo vartoti tuoj pat, kai tik prisimenama, tačiau jeigu yra beveik atėjęs kitos dozės vartojimo laikas, pamirštosios dozės vartoti nereikia. Tokiu atveju preparato vartojama įprastiniu laiku. Praleidus dozę, vėliau vietoj jos dvigubos dozės vartoti negalima.
Nustojus vartoti Standacillin
Nustojus vartoti vaisto, gali atsinaujinti liga.
Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.