Tercef kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Nepageidaujamas poveikis dažniausiai būna lengvas ir trumpalaikis.
Sisteminis pašalinis poveikis
Virškinamojo trakto sutrikimai (apytikriai 2% atvejų): skystos išmatos ar viduriavimas, pykinimas, vėmimas, stomatitas ir glositas.
Kraujo ir limfinės sistemos sutrikimai (apytikriai 2%): eozinofilija, leukocitopenija, granulocitopenija, hemolizinė anemija, trombocitopenija. Dažnis nežinomas: buvo pranešimų apie agranuliocitozę (<500/mm³), dažniausiai po 10 gydymo parų ar kai bendra dozė buvo 20 gramų ir daugiau.
Odos reakcijos (apytikriai 1%): egzantema, alerginis dermatitas, niežulys, dilgėlinė, edema. Dažnis nežinomas: buvo pranešimų apie ypač sunkias alergines reakcijas (daugiaformę eritemą, Stivenso-Džonsono sindromą ar Laelio sindromą/toksinę epidermio nekrolizę).
Kiti reti nepageidaujami poveikiai: galvos skausmas, vertigo ir svaigulys, ceftriaksono kalcio druskos nuosėdų susidarymo tulžies pūslėje simptomai, padidėję kepenų fermentai, gliukozurija, hematurija, oligurija, serumo kreatinino padidėjimas, lyties organų mikozė, karštinė, drebulys ir anafilaksinės ar anafilaktoidinės reakcijos, pvz., bronchospazmas.
Ceftriaksono negalima maišyti ar skirti kartu su kalcio turinčiais tirpalais ar preparatais, net ir skirtingose infuzinėse sistemose.
Retai naujagimiams (jaunesniems nei 28 dienos), įskaitant neišnešiotus, gydytiems intraveninėmis ceftriaksono ir kalcio infuzijomis, pastebėta sunkios, o kai kuriais atvejais mirtinos nepageidaujamos reakcijos. Po mirties plaučiuose ir inkstuose rasta ceftriaksono kalcio druskų nuosėdų.
Gali išsivystyti ceftriaksonui atsparių mikroorganizmų (candida, fungi ar kitų atsparių mikroorganizmų) sukeltos superinfekcijos. Pseudomembraninis kolitas yra Clostridium defficile infekcijos retais atvejais dėl gydymo ceftriaksonu atsirandantis nepageidaujamas poveikis. Reikia apsvarstyti šios ligos galimybę pacientams, kuriems pavartojus antibakterinio vaistinio preparato, prasideda viduriavimas.
Labai retais atvejai buvo pranešimų apie nuosėdas inkstuose, daugiausia vaikams virš 3 metų amžiaus, gydytiems arba didelėmis cetriaksono paros dozėmis (pvz., ( 80 mg/kg/parai), arba bendra doze, didesne nei 10 gramų, arba esant kitiems rizikos faktoriams (pvz., ribotas skysčių suvartojimas, gulimas režimas ir t.t.). Nuosėdų susidarymo rizika didesnė nejudantiems ar dehidratuotiems pacientams. Poveikis gali būti su simptomais ar besimptomis, gali sukelti inkstų nepakankamumą ir anuriją, grįžtamas nutraukus ceftriaksono vartojimą.
Pastebėtas ceftriaksono kalcio druskų nuosėdų susidarymas tulžies pūslėje, daugiausi didesnėmis nei rekomenduojamos standartinės dozės gydytiems pacientams. Prospektyvių studijų metu vaikams po intraveninių infuzijų pastebėtas įvairus nuosėdų susidarymo dažnis, kai kuriuose tyrimuose virš 30%. Atrodo, kad dažnis yra mažesnis lėtos infuzijos (20-30 minučių) atveju. Dažniausia šis poveikis yra besimptomis, bet kai kuriais atvejais nuosėdų susidarymą lydėjo tokie klinikiniai simptomai, kaip skausmas, pykinimas ir vėmimas. Šiais atvejais rekomenduojama taikyti simptominį gydymą. Dažniausiai nutraukus gydymą cetriaksonu nuosėdų susidarymas yra grįžtamas.
Pasitaikė pavienių pankreatito atvejų.
Vietinis pašalinis poveikis
Retais atvejais, venos uždegimas, atsiradęs po medikamento injekcijos į veną. Šį sutrikimą galima sumažinti vaisto leidžiant lėtai, t. y. per 2 - 4 minutes.
Injekcija į raumenis be lidokaino yra skausminga.
Poveikis laboratoriniams tyrimams
Retais atvejais ceftriaksonu gydytiems pacientams gali būti tariamai teigiamas Kumbso mėginys. Ceftriaksonas, kaip ir kiti antibitikai, gali įtakoti galaktozės nustatymo kraujyje tyrimą ir rezultatas gali būti tariamai teikgiamas. Nustatant gliukozę šlapime nefermentiniu metodu tyrimo duomenys gali būti tariamai teigiami, todėl ceftriaksonu gydomų ligonių gliukozės šlapime nustatymui reikia naudoti fermentinį metodą.
Jeigu pasireiškė sunkus šalutinis poveikis arba pastebėjote šiame lapelyje nenurodytą šalutinį poveikį, pasakykite gydytojui arba vaistininkui.