Šis vaistas, kaip ir visi kiti vaistai, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.
Paprastai lašų vartojimą galima tęsti, nebent pasireiškia sunkus poveikis. Jei Jums neramu, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku. Nenutraukite Timlatan vartojimo nepasitarę su gydytoju.
Tuo pat metu vartojant veikliųjų medžiagų latanoprosto ir timololio, pasireiškia toliau išvardytas šalutinis poveikis.
Labai dažnas (gali atsirasti daugiau kaip 1 vaisto vartojančiam žmogui iš 10)
- Laipsniškas Jūsų akies spalvos kitimas didėjant rudo pigmento kiekiui akies rainelėje. Jei Jūsų akių spalva mišri (melsvai ruda, pilkšvai ruda, gelsvai ruda ar žalsvai ruda), spalvos pokyčiai yra labiau tikėtini, nei tais atvejais, kai akys yra vienspalvės (mėlynos, pilkos, žalios ar rudos). Bet kokie akių spalvos pokyčiai atsiranda per kelerius metus. Spalvos pokyčiai gali būti neišnykstantys ir labiau pastebimi, kai Timlatan Jūs lašinate tik į vieną akį. Jokių kitų sutrikimų, susijusių su akių spalvos pokyčiu, neatsiranda. Nutraukus Timlatan vartojimą, akių spalvos kitimas nebesitęsia.
Dažnas (gali atsirasti 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 100)
- Akies dirginimas (deginimo, smėlio buvimo pojūtis, niežulys, gėlimas arba svetimkūnio akyje pojūtis) ir akies skausmas.
Nedažnas (gali atsirasti 1-10 vaisto vartojančių žmonių iš 1000)
- Galvos skausmas.
- Akies paraudimas, akies junginės uždegimas (konjunktyvitas), neaiškus matomas vaizdas, ašarojimas, vokų uždegimas, akies paviršiaus dirginimas arba pažeidimas.
- Odos išbėrimas, niežulys.
Kitoks šalutinis poveikis
Toliau išvardytas poveikis vartojant latanoprosto ir timololio derinio nepasireiškė, tačiau buvo pastebėtas vartojant atskiras veikliąsias medžiagas, todėl gali pasireikšti ir vartojant Timlatan.
Toliau išvardytos nepageidaujamos reakcijos pasireiškia akių ligas gydant beta adrenoblokatorių klasės preparatais. Timololis, kaip ir kiti ant akių vartojami vaistai (lokaliai vartojami akių preparatai), yra absorbuojamas į kraują. Tai gali sukelti šalutinį poveikį, panašų į sisteminio vartojimo beta adrenoblokatorių sukeliamą poveikį. Šalutinis poveikis po lokalaus pavartojimo į akis pasireiškia rečiau, nei, pvz., vaisto išgėrus ar sušvirkštus.
Imuninės sistemos sutrikimai
- Alerginė reakcija, įskaitant staigų veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimą, galintį pasunkinti rijimą ar kvėpavimą (angioneurozinė edema), dilgėlinė (ruplės), lokalus ar išplitęs išbėrimas, niežulys, staigi gyvybei pavojinga alerginė reakcijas (anafilaksinė reakcija).
Metabolizmo ir mitybos sutrikimai
- Mažas cukraus kiekis kraujyje (hipoglikemija).
Psichikos sutrikimai
- Miego sutrikimas (nemiga), depresija, atminties netekimas, košmariški sapnai.
Nervų sistemos sutrikimai
- Alpulys (sinkopė), insultas (smegenų kraujotakos sutrikimas), galvos svaigimas, plaštakų ar pėdų dilgčiojimas arba tirpimas, dilgčiojimas ar badymas (parestezija), smegenų dalies kraujotakos sumažėjimas (smegenų išemija), generalizuotos miastenijos (raumenų ligos) požymių ir simptomų pasunkėjimas, galvos skausmas.
Akių sutrikimai
- Blakstienų ir smulkių plaukelių apie akis pokytis (pagausėjimas, pailgėjimas, pastorėjimas, patamsėjimas), netinkama kryptimi augančios blakstienos, patinimas aplink akis, spalvotosios akies dalies patinimas (iritas ar uveitas), užpakalinės akies patinimas (geltonosios dėmės edema), akių dirginimo požymiai ir simptomai (pvz., deginimas, gėlimas, niežulys, ašarojimas, paraudimas), vokų patinimas (blefaritas), akies dirginimas ar svetimkūnio pojūtis (keratitas), neryškus matomas vaizdas, mažas akispūdis ir regos sutrikimas po akies operacijos (gyslainės atšoka po filtruojamosios operacijos), ragenos jautrumo sumažėjimas, akių džiūvimas, priekinio akies obuolio sluoksnio pažeidimas (ragenos erozija), dvejinimasis (diplopija), viršutinių vokų pasmukimas (ptozė).
Ausų ir labirintų sutrikimai
- Švilpimas ar skambėjimas ausyse.
Širdies sutrikimai
- Krūtinės anginos pasunkėjimas, juntamas stiprus širdies plakimas (palpitacija), širdies ritmo ar plakimo dažnio pakitimai (aritmija), širdies plakimo suretėjimas (bradikardija), krūtinės skausmas, skysčių kaupimasis (edema), širdies nepakankamumas, širdies priepuolis (širdies sustojimas), širdies sutrikimas (atrioventrikulinė blokada) ar širdies liga, pasireiškianti skysčių kaupimosi sukeltu dusuliu ir pėdų bei kojų tinimu (širdies nepakankamumas).
Kraujotakos (kraujagyslių) sutrikimai
- Mažas kraujospūdis (hipotenzija), blogos kraujotakos sukeltas rankų ir kojų pirštų spalvos pokytis ir šalimas (Raynaud‘o sindromas), plaštakų ir pėdų šalimas.
Kvėpavimo sistemos sutrikimai
- Astma, astmos pasunkėjimas, dusulys (dispnėja), bronchų spazmas (švokštimas ar kvėpavimo pasunkėjimas, paprastai pasireiškiantis ligoniams, kurie jau serga bronchų susiaurėjimu pasireiškiančia liga), kosulys.
Virškinimo trakto sutrikimai
- Skonio pojūčio sutrikimas (disgeuzija), šleikštulys (pykinimas), viduriavimas, virškinimo sutrikimas (dispepsija), burnos džiūvimas, pilvo skausmas, vėmimas.
Odos ir poodinio audinio sutrikimai
- Odos aplink akis patamsėjimas, plaukų slinkimas ar nuplikimas (alopecija), odos išbėrimas (oda tampa sidabriškai balta – į žvynelinę panašus išbėrimas), žvynelinės pasunkėjimas, odos išbėrimas.
Skeleto ir raumenų sutrikimai
- Sąnarių skausmas, su fiziniu krūviu nesusijęs raumenų silpnumas ar skausmas (mialgija).
Lytinės sistemos ir krūties sutrikimai
- Lytinės veiklos sutrikimas, lytinio potraukio susilpnėjimas.
Bendrieji sutrikimai
- Neįprastas su fiziniu krūviu nesusijęs raumenų silpnumas ar skausmas (astenija) ar nuovargis.
Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui , vaistininkui arba slaugytojai.