Zoledronic acid Zentiva (5mg/100ml)

0
+0 -0

Gamintojas: Synthon BV
Veiklioji medžiaga: Zoledrono rūgštis
Stiprumas: 5mg/100ml

Zoledronic acid Zentiva sudėtyje esanti veiklioji medžiaga yra zoledrono rūgštis. Zoledronic acid Zentiva priklauso grupei vaistų, vadinamų bisfosfonatais ir vartojamų moterų po menopauzės ir vyrų osteoporozei ar gydymo steroidais sukeltai osteoporozei ir kaulų Pedžeto ligai gydyti.

Osteoporozė

Osteoporozė – tai liga, kuri pasireiškia kaulų plonėjimu bei silpnėjimu ir kuri dažna moterims po menopauzės, tačiau ji galima ir vyrams. Menopauzės metu moterų kiaušidės nustoja gaminti moteriškuosius lytinius hormonus estrogenus, kurie padeda išlaikyti sveikus kaulus. Po menopauzės kaulai plonėja, tampa silpnesni ir greičiau lūžta. Taip pat osteoporozė vyrams ir moterims gali pasireikšti dėl ilgalaikio steroidų, kurie gali pažeisti kaulų stiprumą, vartojimo. Daugeliui osteoporoze sergančių pacientų nepasireiškia jokių požymių, tačiau jiems vis tiek yra padidėjęs kaulų lūžių pavojus, kadangi dėl osteoporozės jų kaulai tapo silpnesni. Kraujyje cirkuliuojančių lytinių hormonų (daugiausia iš androgenų susidariusių estrogenų) kiekio sumažėjimas irgi gali veikti palaipsninį kaulų masės mažėjimą vyrams. Tiek moterims, tiek ir vyrams zoledrono rūgštis stiprina kaulus, todėl jie rečiau lūžta. Zoledrono rūgštis taip pat vartojama pacientams, kurie neseniai susilaužė šlaunikaulį, patyrę nedidelę traumą (pavyzdžiui, nukritę), ir todėl jiems yra padidėjusi tolesnių kaulų lūžių rizika.

Kaulų Pedžeto liga

Normalu, kad senas kaulas pašalinamas ir jį pakeičia nauja kaulinė medžiaga. Šis procesas vadinamas kaulų rekonstrukcija. Sergant Pedžeto liga, kaulų rekonstrukcija vyksta per greitai, o nauja kaulinė medžiaga formuojasi netvarkingai, todėl ji būna silpnesnė negu normali. Jeigu liga negydoma, kaulai gali deformuotis, skaudėti ir lūžti. Vartojant zoledrono rūgšties sunormalėja kaulų rekonstrukcija, užtikrinamas normalus kaulo formavimasis ir atstatomas kaulo stiprumas.

Zoledronic acid Zentiva (5mg/100ml). Vartojimas

Atidžiai laikykitės visų Jūsų gydytojo ar slaugytojos nurodymų. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba slaugytoją.

Prieš kiekvienos zoledrono rūgšties dozės skyrimą gydytojas turi atlikti kraujo tyrimus, kad patikrintų Jūsų inkstų veiklą (kreatinino kiekį kraujyje). Svarbu, kad per kelias valandas prieš zoledrono rūgšties skyrimą Jūs išgertumėte mažiausiai vieną arba dvi stiklines skysčių (pavyzdžiui, vandens), kaip nurodys gydytojas.

Osteoporozė

Įprasta dozė yra 5 mg, kurią gydytojas ar slaugytoja skirs Jums infuzija į veną vieną kartą per metus. Infuzijos trukmė – mažiausiai 15 minučių.

Jeigu neseniai lūžo šlaunikaulis, zoledrono rūgštimi rekomenduojama pradėti gydyti praėjus dviems arba daugiau savaičių po šlaunikaulio atstatomosios operacijos.

Svarbu vartoti kalcio ir vitamino D papildų (pvz., tablečių) taip, kaip paskyrė gydytojas.

Sergant osteoporoze, zoledrono rūgštis veikia vienerius metus. Jūsų gydytojas pasakys, kada Jums reikės skirti kitą dozę.

Pedžeto liga

Įprasta dozė yra 5 mg, kurią gydytojas ar slaugytoja skirs Jums vienkartine infuzija į veną. Infuzijos trukmė – mažiausiai 15 minučių. Kadangi zoledrono rūgštis veikia ilgai, Jums gali neprireikti kitos dozės metus ar ilgiau. Gydytojas Jums pasakys, jei reikės kartoti gydymą.

Gydytojas gali Jums rekomenduoti vartoti kalcio ir vitamino D papildų (pvz., tablečių) bent pirmąsias 10 dienų po zoledrono rūgšties vartojimo. Svarbu tiksliai laikytis nurodymų, kad po infuzijos kalcio kiekis Jūsų kraujyje netaptų per mažas. Gydytojas Jus supažindins su hipokalcemijos požymiais.

Ką daryti pamiršus pavartoti Zoledronic acid Zentiva?

Kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją ar ligoninę, kad būtų paskirta nauja vaisto vartojimo data.

Prieš nustojant vartoti Zoledronic acid Zentiva

Jei galvojate nustoti vartoti zoledrono rūgštį, kitos dozės vartojimo dieną kreipkitės į gydytoją ir aptarkite tai su juo. Jūsų gydytojas patars ir nuspręs, kiek ilgai Jums reikia vartoti zoledrono rūgšties.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

Susiję straipsniai

Siųsk savo nuomonę

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *